« Veljača 2023 »

Upute nastavnicima za popunu obrazaca potrebnih za evidenciju putnih troškova:

Primjer izvještaja sa puta: Izvještaj sa puta podnosi se u slučaju službenog putovanja i obavezan je prilog iskorištenim kartama, na temelju kojih se isplaćuje dnevnica.

Obrazac za obračun putnih troškova: Obavezno ispunjavanje i predaja u računovodstvo ili zadnji dan u mjesecu ili prvi dan novog mjeseca, zajedno sa SVIM iskorištenim kartama taj mjesec. Ukoliko se putni troškovi ne obračunaju na ovaj način i ne predaju u zadanom roku, oni neće biti obračunati i isplaćeni na plaći za taj mjesec. Primjer: putni troškovi ostvareni u toku mjeseca lipnja predaju se 29.06.-30.06 ili najkasnije 01.07., obrazac + iskorištene karte, budući da plaće za moraju biti obračunate najčešće do trećeg u mjesecu. Molim vas da to poštujete, jer to je standardna procedura u svim školama.

Upute uz Novi obrazac puta: U tablicu unosite SAMO brojke,( bez „km“, „€“ , „12+12“ koji određuju oba smjera autobusa ili kilometraže, potpisa i sličnih opaski.), samo čisti brojčani iznos karte ili kilometraže. Na dnu se sve samo zbroji  i na kraju pomnoži sa iznosom prijevoza po kilometru određenim od Ministarstva financija koji se svaki mjesec mijenja i njega ste dužni ažurirati ukoliko je potrebno (ukoliko je došlo do promjene u odnosu na mjesec prije). Osjenčani su odjeljci na koje treba obratiti pažnju.

Popunjeni obrazac poslati na ured@ospetarlorini.hr